Макарони, або паста, як їх називають тепер услід за італійцями у всьому світі, давно і повсюди стали одним із найпопулярніших продуктів. Існують десятки видів макаронів, більшість з яких підходять лише до певного соусу або страви. Часто у рецептах зустрічаються незнайомі назви макаронів і хочеться дізнатися, як насправді вони виглядають, і з чим їх їдять. Саме для цього ми відібрали та описали 29 найпопулярніших видів пасти. Якщо вам трапився незнайомий вид локшини або порожнистих макаронів, зазирніть до нашої таблички. Будь-яка паста з цієї категорії може замінити його.
Довгі прямі макарони
Capellini (капелліні) Довгі, округлі і дуже тонкі. Їх іноді називають «волоссям ангела». Вживаються лише гарячими. Подаються з легкими соусами, бульйонами або просто перемішаними з оливковою олією й відвареними овочами.
Vermicelli (вермішель) Довгі, округлі, тонші за спагеті. Італійською мовою їхня назва означає «маленькі черв’ячки». Вживаються гарячими, іноді – холодними. Подаються з легкими соусами або поламані і перемішані з овочевими салатами.
Linguine (лінгвіне) Довгі, плоскі і вузькі, трохи довші за спагеті. Їхня назва перекладається з італійської як «маленькі язички». Вживаються гарячими, іноді – холодними. Досить великі, щоб подаватися з густими соусами, наприклад із соусом марінара.
Spaghetti (спагеті) Найпопулярніші у світі макарони: довгі, круглясті, середньої товщини. Їхня назва перекладається як «маленькі мотузки». Подаються лише гарячими. Вживаються з томатними соусами або у запіканках.
Fettuccine (фетуччіне) Довгі, плоскі стрічки, ширші за лінгвіне, але в усіх рецептах можуть замінювати їх. Подаються лише гарячими. Вживаються з густими соусами, особливо добрі з вершковими соусами.
Lasagna (лазанья) Довгі і дуже широкі, можуть бути з прямими краями або із закрученими. Так само називається й запіканка з їх використанням. Подаються лише гарячими. Їх укладають у форму шарами, промащуючи кожен шар густим томатним або вершковим соусом, і запікають.
Кучеряві і звивисті макарони
Rotini (спіральки) Дуже короткі спіральки, виглядають, як пружинки, зроблені зі спагеті. Подаються гарячими або холодними. Вживаються з дуже густими соусами зі скибочками або в макаронних салатах.
Fusille (фузіллі) Довші за rotini, теж закручені. Італійською їхня назва означає «маленькі коліщатка». Подаються гарячими або холодними. Дуже багато застосувань: майже з усіма соусами, у супах або у макаронному салаті.
Pappardelle (яєчна локшина) Широка довга локшина. Один із небагатьох традиційних видів тоскані. Їх можна придбати у свіжому (тоді вони варяться лише кілька хвилин) або сухому вигляді. Подають гарячими, у запіканках, із густими соусами.
Tagliatelle (тальятелле – яєчна локшина) Такої самої ширини як фетуччіне чи лінгвіне, але не такі пласкі. Класична паста Емілья-Романья. Подаються гарячими. Вживаються в запіканках, супах.
Порожнисті макарони
Ditalini (діталіні) Маленькі, дуже короткі трубки. Італійською їхня назва означає «наперсток». Подаються гарячими або холодними. Вживаються в супах або макаронних салатах.
Elbow macaroni (ріжки) Заломлені порожнисті ріжки, які традиційно використовують для приготування macaroni cheese. Подаються гарячими або холодними. Вживаються у запіканках або у макаронних салатах.
Perciatelli (печутелле) Довгі, тонкі прямі трубки, товщі за спагеті. Подаються гарячими. Використовуйте їх замість спагеті із соусом рагу, іншими м'ясними соусами і запіканками з баклажанами.
Ziti Дугоподібні трубки, але ширші і довші за elbow macaroni. Буває й короткий різновид, який називається cut ziti. Подаються гарячими або холодними. Вживаються запеченими, у макаронних салатах, із густими соусами.
Реппе (пенне) Прямі, середньої довжини трубки, часто з бічними отворами. Їх називають іноді mostaccioli. Їхній діагональний зріз нагадує пір’яну ручку, через що вони й отримали таку назву. Подаються гарячими. Вживаються в супах, запеченими, з будь-якими соусами.
Rigatoni (рігатоні) Довгі, короткі трубки, ширші за пенне, але теж з отворами. Вживаються з різними соусами: в отворах із боків добре затримуються густі вершкові соуси.
Cannelloni (каннелоні) Великі, довгі трубки, як manicotti, але більші. У перекладі з італійської – «великий очерет». Подають гарячими. Їх зазвичай фарширують м'ясними начинками і запікають під соусом.
Manicotti (манікотті) Довші і ширші за пенне, можуть бути рифленими. Манікотті також називається сама страва, коли використовуються саме ці макарони, як у випадку з лазаньєю. Вживаються гарячими. Подаються фаршированими м’ясними або сирними начинками.
Макарони інших форм
Farfalle (бантики) Квадратні шматочки пасти, зібрані в центрі, щоб вийшов бантик. Їхня назва перекладається з італійської як «метелики». Подають гарячими. Вживають у супах із крупою, наприклад, із гречкою, і в інших стравах.
Conchiglie Черепашки з довгою і вузькою порожниною. Італійською їхня назва означає «мушля молюска». Бувають різних розмірів. Подають гарячими або холодними. Застосовують у супах, запікають і додають до макаронних салатів.
Conchiglioni Виглядають, як звичайні черепашки (conchiglie), але помітно більші. Їх подають по-різному, дуже ефектно, гарячими. Можна фарширувати.
Orzo (орзо) За розміром і формою нагадують рис. З італійської їхня назва перекладається як «перловка». Подаються гарячими. Використовуються як гарнір, у супах і в овочевих салатах.
Radiatore Із жолобками й отворами, як радіатор. Подаються гарячими, але можна вживати й холодними. Добрі з густими вершковими соусами, у супах і салатах, зокрема, фруктових.
Ruote У формі коліс від воза. Подаються гарячими. Вживаються у супах, гуляшах, салатах і густих соусах.
Pasta colorata (кольорові макарони) Більшість перелічених макаронів бувають яскравого кольору. Вони виготовляються з додаванням харчових фарбників. Серед харчових домішок популярне яйце (яєчні макарони, або pasta all'uovo), шпинат (зелені макарони, або pasta verde), помідори, буряк (фіолетові макарони, або pasta viola), морква (червоні макарони, або pasta rossa), зимовий гарбуз (помаранчеві макарони, або pasta arancione), чорнило кальмара (чорні макарони, або pasta ряба), трюфелі (макарони трюфелів, або pasta al tartufo) і чілі. Подаються гарячими або холодними, залежно від форми.
Макарони з начинками
Agnolotti (ангелотті) Маленькі, у формі півмісяця. Їх, як і пельмені, фарширують різними начинками (м’ясом, сиром (рікоттою), шпинатом). Подаються гарячими. Вживаються з різними соусами.
Gnocchl (ньоккі) З італійської перекладається як «маленькі галушки». Зазвичай робляться з тіста із сиром, манкою, картоплею або шпинатом. Подаються гарячими. Вживаються як гарнір і як основна страва, зазвичай, із томатними соусами, але підійде й будь-який інший.
Tortellini (тортелліні) Маленькі фаршировані пельмені з макаронного тіста, шматочки яких з’єднують, щоб вийшло кільце або бутончик. Їх можна придбати різних кольорів, залежно від начинки. Начинкою можуть бути буряк, помідори, шпинат, кальмари, які надають кольору й аромату. Подаються гарячими. Вживаються відвареними з різними густими соусами. Їх можна просто подавати, побризкавши оливковою олією, часником, перцем і пармезаном.
Ravioli (равіолі) Квадратні равіолі з макаронного тіста дуже схожі на російські пельмені з різними начинками (дуже дрібно перемеленими або порізаними маленькими шматочками). Їхня назва перекладається як «маленька ріпка». Подаються лише гарячими. Вживаються запеченими, відвареними просто або у супі, з різними соусами.
|